kiedy odchodzi przyjaciel …

18946861_946670162141161_1404749823_o IMG_20170428_093744            Kiedy odchodzi przyjaciel czujemy straszną pustkę. Pogodzenie się z takim faktem graniczy wręcz z cudem. A co jeśli tym przyjacielem był pies? Czy to jest rzeczywiście taka straszna różnica? Przyjaźń psa bardzo różni się od ludzkiej. W każdej takiej przyjaźni na pierwszym miejscu jest miłość do człowieka … bezgraniczna, bezkompromisowa, bezwarunkowa … Pies nas nie zdradzi, nie oszuka, nie wystawi do wiatru, nie wykaże się brakiem lojalności i będzie nas kochał zawsze … bardziej niż samego siebie.

            25 września jakiś pseudokierowca zabił mi moją „domową przyjaciółkę od serca” (jak ją nazywałam) – Sonię (suczkę chihuahua). Nie mógł jej nie zauważyć … nie zwolnił, nie zahamował i nie zatrzymał się … uderzył ją w główkę i odjechał. W jednej chwili zawalił mi się świat. Sonia była bez smyczy … nie zakładałam jej bo była posłuszną suczką. Szła za mną, ale gdy w pewnym momencie się odwróciłam, to zobaczyłam tylko jak ucieka przed dużym samochodem. Musiała zawrócić … może zwabił ją jakiś nieznany zapach? Nigdy się tego nie dowiem. Gdy mi zniknęła za rogiem, to szybko pobiegłam w tamtym kierunku aby ją zabrać … nawet do głowy mi nie przyszło, że mogłaby nie żyć. Zobaczyłam jak jej malutkie ciałko leży na drodze, a wokół główki jest pełno krwi. Zginęła na miejscu. Myślałam, że pęknie mi serce i nawet chciałam tego. Krzyczałam do Boga dlaczego mi to robi.

            To moja wina … nie upilnowałam jej, nie dopatrzyłam, zawiodłam. Nigdy sobie tego nie wybaczę. Ktoś powiedziałby pewnie: to tylko pies, a to nieprawda. Ta malutka suczka była ze mną, przy mnie w najgorszych chwilach po śmierci Niunia … pomogła mi nie zwariować, pomogła mi uciec depresji … była moją powierniczką, ukojeniem, radością … a teraz jej nie ma :( . Myślę o niej codziennie … wspominam i ogromnie tęsknię. Była piękna, mądra, posłuszna … była doskonała, idealna. Nie ma takiej drugiej i nie będzie. Moja rodzina i przyjaciele złożyli mi się na kolejną suczkę chihuahua abym nie była sama i abym dzięki niej szybciej doszła do siebie po śmierci Soni. Mam więc znowu malutką kandydatkę na przyjaciółkę. Jest kompletnym przeciwieństwem Soni … Sonia była damą i miała klasę, a Tusia (tak ją nazwałam) to trzepak, łobuz i drobny niszczyciel. Nie wiem co z niej wyrośnie i dużo pracy przede mną. Na razie opanowuje korzystanie z kuwety i całkiem nieźle jej to wychodzi, aż mnie zadziwia. Reaguje również na swoje imię. Nie będzie źle. Nie zastąpi mi Soni bo to po prostu niemożliwe, ale rozświetli mi życie. Nie mogę powiedzieć, że ją kocham bo za krótko się znamy, ale powoli kradnie mi serce :) . Wiem też, że będę jej pilnowała jak źrenicy oka, bo kolejnej takiej straty nie chciałabym przeżyć.

            Sonieczka ma w moim sercu swoje miejsce, którego nikt nigdy nie zajmie … wierzę, że kiedyś się spotkamy … po drugiej stronie tęczy.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Życie ... i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „kiedy odchodzi przyjaciel …

 1. Pani.Ryba pisze:

  Rozumiem bój i poczucie straty. Przeszłam przez to…
  Proszę tylko, nie mów… nie pisz, że sobie tego nigdy nie wybaczysz. życie z poczuciem winy jest bardzo trudne i zubożałe. Poczucie winy blokuje a przecież nie o to w życiu chodzi by się udręczać. Stało się co się stało. Należy wyciągnąć z tego wnioski i żyć dalej.Wybaczyć…

  Pozdrawiam

  • iwuszka pisze:

   … być może kiedyś uda mi się wybaczyć sobie, ale w tej chwili odczuwam straszny brak mojej „domowej przyjaciółki od serca” i wyrzuty sumienia, że nie ma jej już przeze mnie … mam nadzieję, że czas mi pomoże … złagodzi ból po stracie (kolejnej w moim życiu), oswoi go, pomoże pogodzić się
   … dziękuję za komentarz i również pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>