listopadowe święto i wspomnienie nadziei na cud …

            Jutro Wszystkich Świętych, pojutrze Dzień Zaduszny, a ja jestem chora i oba te dni spędzę w domu :( . Nawet jeszcze rok temu rozpaczałabym z tego powodu … dzisiaj już nie. Moja córa powiedziała mi abym się nie martwiła, bo wszyscy zmarli, o których zawsze pamiętam wiedzą, że jestem chora więc odpuszczą mi nieobecność na cmentarzu przy ich grobach w te dni. Nie będę miała wyrzutów sumienia … już nie. Tylko żal mi, że nie zobaczę cmentarza lśniącego od niezliczonej ilości zniczy, nie zachłysnę się intensywnym zapachem chryzantem i nie poczuję tej wyjątkowej atmosfery panującej w tym miejscu właśnie w te święta. Wszystkim zmarłym bliskim memu sercu zapalę zniczyk w domu i pomodlę się za nich … z Niuniem porozmawiam sobie (chociaż wolałabym się do Niego przytulić), bo On jest tu ze mną cały czas … za szybą. Nie może inaczej być.

            Ciągnie mnie znowu na Żurawią … jak co roku. Nie wiem skąd we mnie jeszcze ta potrzeba aby tam pojechać, postać pod oknem sali, w której odszedł mój kochany Niuń. Nigdy nie wchodzę do środka, zawsze stoję na podwórku. Pozwalam wszystkim wspomnieniom związanym z tymi czterema (ostatnimi już) dniami, jakie spędził tu mój Niuń uwolnić się … nawet tym najdrobniejszym. Przywołuję je wszystkie … wszystkie jakie jeszcze pamiętam … obrazy, odgłosy, zapachy … JESZCZE tego potrzebuję. Gdy będę znała odpowiedź na pytanie „po co mi to?”, być może wtedy zniknie sama potrzeba aby tam jeździć. Na razie jednak czekam aż wyzdrowieję, aż naprawią mi moje autko i pojadę na Żurawią. Chcę znowu poczuć tę ogromną siłę nadziei na cud, jaką wtedy w sobie miałam i jakiej nie potrafiła zgasić żadna ostateczna diagnoza … zgasiła ją dopiero śmierć :( .

Ten wpis został opublikowany w kategorii ... wdową być i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>