pamięć …

            Pamięć jest dziwna. Bywa przewrotna, czasem podła. Zdarza się też, że bywa złośliwa, nietaktowna, wręcz okrutna … zawodna, wybiórcza, niedokładna. Ale jest też często błogosławieństwem, ostatnią deską ratunku, cudem …

            Są rzeczy, które pamiętamy latami i nie mamy kłopotu aby sobie o nich przypomnieć, a są też takie, które zapominamy w ułamku sekundy wcale się tym nie przejmując. Ważne są te pierwsze, bo to o nich chcemy pamiętać … ZAWSZE. Rozpamiętujemy każdą sekundę, wszystko. Powtarzamy w pamięci każdy szczegół aby nie umknął z biegiem czasu, aby w nas pozostał. Obrazy, uczucia, zapachy, gesty, odgłosy … wszystko co zarejestrowały nasze zmysły.

            Na razie jeszcze dokładnie pamiętam tamtą noc … szczegóły dla innych nieistotne, a dla mnie tak ważne … kciuk o kciuk, ćma po drugiej stronie szyby, szum monitora, bicie serca tak szybkie jak u ptaka, plamka krwi na piżamie, kapcie nierówno leżące pod szpitalnym łóżkiem … bezużyteczne … ostatnie głębokie westchnienie :( . Pamiętam też swoją wizualizację … otwiera oczy, jest zdziwiony, odłącza kroplówkę, wszystkie kabelki, wstaje z łóżka i mówi, że idziemy do domu … I ten milion różnych myśli przewalających się przez mój mózg … z jednej strony rozpacz, ból, bezsilność, rezygnacja, strach … z drugiej WIARA, NADZIEJA i MIŁOŚĆ. Taka wewnętrzna walka odbierająca wszelkie siły, odbierająca rozum … i czekanie czekanie czekanie … czekanie na CUD.

            Chcę to wszystko pamiętać! Póki oddycham, póki bije mi serce … póki mam świadomość. Chcę pamiętać … WSZYSTKO. Całe nasze wspólne życie … z porażkami i zwycięstwami (aby nie gloryfikować). Bo to MOJE … NASZE. To mi nie przeszkadza kroczyć w przyszłość … to nie przeszkadza mi być szczęśliwą (na swój sposób) … już nie.

            Pamięć jest dziwna, ale bez niej nie mielibyśmy swojej historii. Oby jak najdłużej nam służyła, nie opuszczała … oby długo jeszcze nie kruszył jej czas.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Życie ... i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>