nowy rok – kolejna wiosna …

            Nowy rok … co się kojarzy z nowym rokiem? Nowe postanowienia, nowe marzenia, nowe plany … W tej chwili jestem chora, więc myślę tylko o tym aby być zdrowa. W tym nowym roku chciałabym znowu pojechać na moją kochaną działeczkę i spędzić tam wakacje, chciałabym „na moment” pojechać do Okoniówka nad jezioro … reszta moich chceń dotyczy już bardziej innych niż mnie samej. Widocznie jestem minimalistką. Albo być może nic więcej w tej chwili nie przychodzi mi do głowy. Chceń niemożliwych do realizacji nie będę tu wyliczać bo nie ma to żadnego sensu.

            Nowy rok kojarzy mi się z nowym życiem … wszak ślub wzięłam 31 grudnia. Każdy kolejny wzbogacał doświadczenie o te lepsze jak również o te gorsze przeżycia … powiększał bazę wspomnień.

            Nowy rok oddala mnie od momentu, gdy mogłam jeszcze dotknąć mego Niunia, gdy patrząc w Jego kochaną twarz starałam się zatrzymać w pamięci jak najwięcej szczegółów (wręcz uczyłam się na pamięć Jego twarzy czując w pobliżu oddech „tej, na którą większość nie czeka”) … 

            Nowy rok (niestety jeszcze), za każdym razem gdy nadchodzi, przypomina mi o tym co straciłam, czego nigdy już nie przeżyję i czego nie będę miała :( .

            Nowy rok … niedługo (zawsze tak myślę) nadejdzie wiosna, a z nią NADZIEJA na wszystko i tego chcę się trzymać, o tym myśleć (chociaż czasami mam wrażenie, że to niewykonalne). Kocham wiosnę i zawsze zaczynam o niej myśleć właśnie gdy zaczyna się nowy rok.

            Nowy roku, czekam na wiosnę … czekam na jej zapach, na nadzieję i odrodzenie jakie z sobą niesie … czekam na burzę kolorów przyrody, na wiosenny deszcz na twarzy … czekam …

Ten wpis został opublikowany w kategorii Życie ... i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>